Залізничні перевезення хочуть зробити беззбитковими


Залізничні перевезення хочуть зробити беззбитковими

Міністерство інфраструктури вже наступного року хоче вивести залізничні перевезення на беззбитковий рівень, не підвищуючи цін на квитки для пасажирів.

Про це розповів під час робочої поїздки до Харкова міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Читайте також: Мінінфраструктури хоче втричі збільшити авіамобільність українців

«Наша мета – щоб якомога менше треба було дотувати пасажирські перевезення. Тому що зараз вони існують у форматі крос-субсидування за рахунок вантажних перевезень. 14-15 мільярдів (гривень – ред.) збитки зараз були б, якби їх відокремити», – зазначив Криклій.

Чиновник зазначив, що вже в цьому році будуть «наближати» тарифи на вантажні перевезення, а що стосується пасажирських, то треба впроваджувати модель публічних договорів-зобов’язань спільно з органами місцевого самоврядування.

«Ми хочемо впроваджувати автоматичну індексацію. Ми над цим дійсно працюємо. Але досить обережно це прораховуємо, так щоб не було великого опору від бізнесу. Поки що підтримка нашого бачення є. Тому сподіваюся, що вже в цьому році зможемо це ввести. Щодо вартості квитків для пасажирів, то це соціально чутливе питання, яке ми поки піднімати не будемо», – сказав Криклій.

За його словами, деякі області вже виходили на міністерство з власної ініціативи, тому що готові працювати в форматі договорів-зобов’язань, щоб пасажири отримували кращі послуги з перевезення, а керівництво деяких міст явно не готове до такої співпраці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua