Зеленський підписав зміни до Митного кодексу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський підписав зміни до Митного кодексу

Казна та Політика
822
Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін у Митний кодекс України щодо захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України” № 202-IX.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
“Закон вносить зміни до Митного кодексу України, зокрема дає визначення термінів: «контрафактні товари», «піратські товари», «товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності»”, – ідеться в повідомленні.
Закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу, що є зобов’язанням нашої держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Що дасть реалізація закону:
  • посилить боротьбу з контрафактними товарами;
  • прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів;
  • сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.
Що передбачає документ:
  • заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема якщо їхня кількість перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.
Крім того, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Довідка Finance.ua:

  • 20 вересня Верховна рада ухвалила за основу в першому читанні законопроект №1230.
  • 2 жовтня Рада підтримала у другому читанні законопроект №1048 “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів”.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас