У Польщі оцінили внесок українців у розвиток економіки


У Польщі оцінили внесок українців у розвиток економіки

За п’ять останніх років економіка Польщі зросла на 22%, з яких 2,5% – це внесок українських заробітчан.

Про це повідомила Rzeczpospolita.

Читайте також: У Чехії та Польщі легалізують все більше українських заробітчан

Оскільки офіційна статистика працевлаштування в Польщі відображає внески українців у розвиток країни дуже приблизно, експерти вирішили провести обчислення опосередковано. Взяли до уваги показник економічної активності і статистику виїзду поляків за кордон в пошуках кращого заробітку.

Починаючи з 2013 року число працівників у Польщі збільшилося на 900 тис. З урахуванням чисельності поляків працездатного віку, які залишили країну, фактична чисельність працівників повинна бути вдвічі більшою при обліку економічних результатів, стверджують експерти.

Швидке зростання економіки в такому випадку можна пояснити або різким збільшенням продуктивності праці, що малоймовірно, або приїздом великої кількості нових заробітчан. З огляду на те, скільки українців за п’ять років перетнули українсько-польський кордон, аналітики дійшли висновку, що саме наші гастарбайтери і зробили таке стрімке економічне зростання можливим.

«Протягом останніх п’яти років внесок мігрантів зі сходу в зростання економіки був майже таким же, як і внесок нових польських співробітників. Водночас ми робимо недостатньо того, щоб вони тут залишилися», – зазначає газета. А проблеми в Польщі з цього питання дійсно виникають, адже все більше наших заробітчан або залишаються в Україні, або змінюють Польщу на інші країни – наприклад, Німеччину.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua