Від початку року бюджет недоотримав 37,15 млрд грн - Мінфін


Від початку року бюджет недоотримав 37,15 млрд грн - Мінфін

Доходи бюджету за три квартали 2019 року виконано на 94,6% від розпису. Тобто до бюджету не надійшло 5,4% запланованих доходів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.

Найбільше на невиконання бюджету вплинуло падіння надходжень податку на додану вартість, який є найбільшим бюджетоутворюючим податком в Україні.

Так, ПДВ з виготовлених в Україні товарів недоотримали на 11,2%, а ПДВ на імпортні товари — на 13%. Такі низькі показники надходження у Мінфіні пояснюють зміцненням курсу гривні та зменшенням обсягів розмитнення газу Нафтогазом.

«За оперативною інформацією, сплата Нафтогазом України ПДВ від імпорту природного газу за січень-серпень 2019 року до відповідного періоду минулого року скоротилася на 6,4 млрд до 1,7 млрд грн», — повідомляють у Мінфіні.

Акцизів від початку року надійшло до бюджету лише на 79,5% від запланованої суми, а доходи від ренти за користування надрами склали 81,3% від запланованих.

«Дефіцит загального фонду Державного бюджету за дев’ять місяців 2019 року становив 25,8 млрд грн і був профінансований за рахунок запозичень. Надходження від приватизації становили лише 0,4 млрд грн або 2,3% від річного плану», — зазначають у Мінфіні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua