Україна не проводитиме пенсійної реформи найближчим часом — Мінсоцполітики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна не проводитиме пенсійної реформи найближчим часом — Мінсоцполітики

Казна та Політика
695
Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявляє, що в короткостроковій перспективі накопичувальна пенсійна система в Україні вводитися не буде.
Про це вона повідомила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
“У короткостроковій перспективі навряд чи. У нас ще немає створеної інфраструктури, щоб це запрацювало, але вже є багато напрацювань. Взагалі дослідження за накопичувальною системою показують, що очікування людей щодо цієї системи занадто великі, люди не до кінця розуміють, скільки це буде коштів”, – повідомила Соколовська, відповідаючи на запитання, чи буде накопичувальна пенсійна система вводитися в Україні найближчим часом.
За словами міністра, для запровадження накопичувальної системи спочатку потрібно створити її дизайн, а саме: хто буде платити внески, скільки вони будуть відсотків, зробити актуарні розрахунки, чи буде це вигідно людині.
“Плюс накопичення – це довгі гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає. Ви знаєте, що був ухвалений законопроект про “спліт” – в ньому також є питання регулювання недержавних пенсійних фондів, Комісії з цінних паперів фондового ринку. Це перші кроки, про які можна сказати, що якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період часу зможемо впровадити накопичувальну систему”, – додала вона.
Соколовська також зазначила, що необхідно подивитися на досвід інших країн, щоб переймати тільки кращі практики.
“Я скажу таку річ – нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість, але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа. Тому стимулювати людей накопичувати – це один з виходів. Але було б добре, якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь”, – вважає міністр.

Як накопичити собі на пенсію

Нагадаємо, в кінці лютого представники громадських організацій і недержавних пенсійних фондів вимагали від Кабінету Міністрів посприяти впровадженню накопичувального рівня пенсійної системи з 2020 року та висловили побоювання, що другий етап пенсійної реформи буде відкладено на невизначений час.
В кінці грудня 2018 року з Меморандуму про економічну та фінансову політику стало відомо, що Україна на період дії програми stand-by співпраці з МВФ припинить введення другого (накопичувального) рівня пенсійної системи.
Колишній віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко вважає, що Україна готова до впровадження накопичувального рівня пенсійної системи, і в березні закликав Верховну Раду якомога швидше ухвалити закон, необхідний для його запуску з 2020 року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас