Голова Антикорсуду розповіла про його роботу


Голова Антикорсуду розповіла про його роботу

Місцеві суди передадуть до Вищого антикорупційного суду більше трьох тисяч справ.

Про це в четвер, 5 вересня, повідомила голова ВАКС Олена Танасевич.

“Сьогодні, 5 вересня 2019 року, ми розпочинаємо нашу діяльність. До компетенції ВАКС віднесені 22 склади злочину з тією умовою, що вони здійснюються спеціальним суб’єктом, і розмір збитку перевищує 500 тисяч гривень. З місцевих загальних судів в ВАКС повинні надійти понад 3 тисячі кримінальних проваджень, з яких тільки 190 справ – ті, за якими досудове розслідування закінчувало НАБУ під процесуальним керівництвом САП”, – розповіла Танасевич.

За її словами, зборами було обрано 6 слідчих суддів, які будуть здійснювати судовий контроль за дотриманням прав і свобод людини.

“Сформовано в першій інстанції сім колегій, які будуть здійснювати судовий розгляд кримінальних проваджень по суті, в апеляційній палаті функціонуватимуть чотири колегії, які будуть здійснювати апеляційний перегляд рішень суду першої інстанції”, – розповіла Танасевич.

Зазначимо, до складу суду входить 38 суддів. З них 11 працюють в Апеляційній палаті суду.

Відповідно до закону, антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження у корупційних злочинах, в разі якщо розмір предмета злочину або завданих збитків в 500 і більше разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб (зараз – 968 тис. гривень).

Суддям, а за необхідності і членам їхніх сімей надається цілодобова охорона, а житло оснащується охоронною сигналізацією і тривожними кнопками сигналізації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua