На яких українських фахівців чекають у Європі


На яких українських фахівців чекають у Європі

Українські фахівці з вищою освітою їдуть працювати за кордон як робоча сила, тому що не можуть знайти тут роботу, особливо з гідною заробітною платою. При цьому українських “білих комірців” також чекають за кордоном, проте часто на заваді стає незнання мов в той час, як п’ята частина працездатних українців виїхали працювати за кордон.

Про це в інтерв’ю Українським Новинам повідомила HR-експерт Тетяна Пашкіна.

“Якщо ми говоримо про вакансії, які розміщують у нас інші країни, там, звичайно, величезна кількість некваліфікованої праці. Величезна кількість робочих спеціальностей, типу “конвеєри-склади” та інше. Там будівництво, сільське господарство, збирання всього на світі тощо. Але не завжди наші робочі їдуть туди робочими. Іноді наші медсестри-лікарі їдуть туди робочими, нянями, наші інженери знову ж таки йдуть туди різноробочими, тому що тут їм роботи немає”, – повідомила Пашкіна.

За її словами, великою проблемою стає незнання українцами іноземних мов. У той час, коли в Європі не вистачає інженерів, і західні роботодавці з задоволенням найняли б українських, на заваді стає незнання ними мов.

“Оскільки людина не може читати технічну документацію польською, англійською, німецькою мовою, порозумітися із замовниками, вона йде різноробочим в україномовну бригаду і працює там, принаймні, попервах, ніким. Далі вона може вдосконалюватися”, – розповіла експерт.

При цьому ІТ-фахівці часто працюють на Європу з українського офісу, тому що тут проживання обходиться набагато дешевше і через це вони часто повертаються, в той час як європейські роботодавці чекають на українських лікарів, інженерів, бухгалтерів, архітекторів, фармацевтів, аграріїв, педагогів. Однак великої пропозиції з української сторони на такі вакансії немає через незнання претендентами мов.

“Вони банально не зможуть порозумітися ні з колегами, ні з клієнтами. Виникає ситуація, коли Чехія, Польща, Німеччина охоче б розібрали наших медиків до останнього, але не можуть, тому що наші медики “не ферштейн”. У нас є проміжні етапи, коли люди активно вчать мову, тому що зарплата лікаря держполіклінікі – 4 тис. гривень, а в Німеччині – 120 тис. гривень”, – повідомила Пашкіна.

Де взяти кредит безробітному

Експерт підкреслила, що охочим працювати медиками в країнах Заходу доведеться складати іспити і підтверджувати свій диплом. Потрібно бути готовими до того, що не завжди, наприклад, чеські лікарі будуть раді появі українських колег, тому що українці іноді знають більше і здатні на більше за менші гроші, але якщо у них підвищене навантаження і вони працюють на знос, то вони будуть раді будь-якій допомозі.

Крім того, в Європі потрібні люди на виробництво, в будівництво, аграрії, ветеринари, фармацевти, грумери, конюхи, комбайнери, механізатори, механіки і моряки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua