Банкір пояснив, навіщо Україна переходить на рахунки IBAN


Банкір пояснив, навіщо Україна переходить на рахунки IBAN

З 5 серпня в Україні почали вводити міжнародний номер банківського рахунку (International Bank Account Number, IBAN), а з 1 листопада його використання стане обов’язковим.

Перехід на міжнародний стандарт, зокрема, дозволить зменшити ризики помилкових переказів. Про це в коментарі “Сегодня” розповів керівник прес-служби одного з банків Віктор Гальчинський.

Читайте також: НБУ планує оновити вимоги до формування розрахункового документа

“Для клієнтів нововведення принесе як мінімум дві вигоди. По-перше, це легкість отримання переказів на валютні рахунки з-за кордону. По-друге, спрощення і підвищена точність внутрішніх і закордонних вихідних переказів, оскільки IBAN не тільки замінить собою традиційні реквізити для переказу, а й підвищить точність. Номер в цьому стандарті можна верифікувати при відправленні переказу контрольною цифрою. Це мінімізує число помилкових переказів, – пояснив Гальчинський.

Він додав, що міжнародні перекази на банківські рахунки в Україні вже здійснюються на номери в стандарті IBAN, але робиться це на прохання клієнта.

До 1 листопада, коли використання стандарту стане обов’язковим, банки повинні доопрацювати свої ІТ-системи.

У банку також зазначають, що стандарт не стосується номерів платіжних карток і переказів з картки на картку – там все залишається без змін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua