При вступі до вишів вимагатимуть обов'язкове знання англійської мови


При вступі до вишів вимагатимуть обов'язкове знання англійської мови

Міністерство освіти ініціює встановлення для українських абітурієнтів нову вимогу для вступу до ВНЗ – обов’язкове володіння англійською мовою на рівні не нижче ніж B1 (для магістрів – B2).

Відповідні ініціативи закріплені Концепцією розвитку англійської мови в університетах, яку днями представила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє UBR.

Відомо, що наразі документ має статус проекту і опублікований на сайті МОН для ознайомлення. Датою запуску пропонованих змін в ньому вказано умовний “20ХХ” рік – чиновники й самі не впевнені, як скоро слід втілювати ідею в життя, проте в її резонності у них сумнівів немає.

Дослідження показують, що економічний розвиток країн сильно залежить від володіння громадянами англійською мовою. Зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. Разом з тим з 32-ї неангломовних країн Європи ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці. І це свідчить про те, що ми втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови”, – заявила Гриневич.

Представлений нею документ передбачає, що вступити до ВНЗ для отримання диплома бакалавра зможуть тільки ті з абітурієнтів, які покажуть під час тестування рівень знання англійської не нижче ніж B1 (стандарт складається з 6-рівнів: від базового А1 до просунутого С2). При цьому в міністерстві зазначають, що ставлять перед собою мету запустити систему відсіву з 2023 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua