Ціни на золото зросли до шестирічного максимуму


Ціни на золото зросли до шестирічного максимуму

Ціна на золото з негайною поставкою за підсумками торгів на Лондонській біржі металів у понеділок, 24 червня, підвищилася на 1,4% – до $1439,21 за унцію. Востаннє так дорого золото коштувало в травні 2013 року. Вранці у вівторок дорогоцінний метал торгувався на рівні $1428,3 за унцію.

Аналітики відзначають, що поточний зліт цін – це наслідок зміни очікувань щодо ставки в США і ескалації напруги в стосунках США й Ірану.

Крім геополітичної напруженості, зростанню цін на золото сприяли заяви Федеральної резервної системи (ФРС) США і центробанків інших країн про ймовірне зниження базової процентної ставки.

Інвестори, чекаючи на ослаблення долара, стали переносити заощадження в біржові фонди (ETF), забезпечені фізичним золотом, а також вкладатися в золоті ф’ючерси та опціони. Світові центробанки також збільшили закупівлі золота.

Аналітики не вірять, що середня ціна золота за третій і четвертий квартали 2019 року перевищить позначку $1500 за унцію. Якщо ж ФРС не буде знижувати ставку до кінця року, то золото повернеться на рівень $1300-1350 в другому півріччі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua