Латвія оголосила Естонії акцизну війну


Латвія оголосила Естонії акцизну війну

Уряд Латвії прийняв рішення знизити акцизний збір на алкогольні напої у відповідь на порушення Естонією домовленості між країнами про акцизний податок на алкоголь. Про це заявив прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш, пише Postimees.

Він нагадав, що кілька років тому між країнами було підписано угоду, згідно з якою Латвія буде підвищувати акцизний податок на алкоголь, щоб наблизитися до рівня Естонії і таким чином уникнути зростання обсягів контрабанди.

«На наш подив, уряд і парламент Естонії вирішили порушити цю угоду. Вони раптово планують різко знизити акцизний податок… Я в жодному разі не хочу акцизної війни з Естонією, але, якщо естонці порушують угоду і починають війну проти нас, нам нічого іншого не залишається, як відповісти зниженням акцизу», – сказав Каріньш.

Глава уряду зазначив, що це ставить Латвію в дуже незручну ситуацію, на яку країна змушена відповідати абсолютно проти своєї волі. За його словами, для Латвії такий крок означатиме повернення на рівень минулого року і він сподівається, що влада Естонії буде готова сісти за стіл переговорів і знайти рішення з цього питання.

Нагадаємо, що в березні 2019 року ставки акцизного податку на алкогольні напої в Латвії були підвищені. Тоді наголошувалося, що ставка акцизного податку на міцний алкоголь, яка застосовується в Латвії, буде еквівалентна податковій ставці в Литві, а в порівнянні з Естонією вона буде істотно нижчою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua