Промислове виробництво подорожчало на 2,1% - Держстат


Промислове виробництво подорожчало на 2,1% - Держстат

Ціни в промисловості України в травні 2019 року зросли на 2,1% після зниження на 1,5% в квітні і на 1% – в березні.

Про це повідомила Державна служба статистики 11 червня.

У річному вимірі (відносно аналогічного місяця минулого року) за підсумками травня зростання цін в промисловості прискорилося до 8,5%, після 7,3% в квітні, проте нижче зростання на 8,9% в березні, на 10,2% – в лютому, і 10,4% – в січні.

Держстат також уточнює, що в межах України ціни промвиробників в травні-2019 відносно квітня-2019 зросли на 1,8%, при поставках за межі країни – на 3,1%.

Основною причиною зростання в травні (відносно попереднього місяця) стало збільшення цін в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря на 5,5%, а також у видобувній промисловості і розробці кар’єрів – на 3,4%, металургії – на 1,2%, фармацевтичному виробництві – на 0,5%, виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – на 0,4%, відзначає відомство.

Знизилися ціни у виробництві коксу і нафтопереробці (на 3,2%), хімічної продукції (на 1,5%), у деревообробній промисловості (на 1%), у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (на 0,6%), гумових та пластмасових виробів (на 0,3%), машинобудуванні – на 0,2%

Як повідомляє статвідомство, за п’ять місяців поточного року відносно аналогічного періоду 2018 року ціни в промисловості України зросли на 9,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Держстат
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua