В "Ощадбанку" назвали три способи стягнення 1,3 мільярда доларів з Росії


В "Ощадбанку" назвали три способи стягнення 1,3 мільярда доларів з Росії

Рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду щодо спору між Ощадбанком і Росією, яке було прийнято в Парижі, може бути примусово виконано в 154 іноземних державах.

Про це йдеться у відповіді прес-служби Ощадбанку на запит ЕП.

Зазначається, що згідно з міжнародним правом існує чимало різних механізмів приведення у виконання рішень міжнародних судових установ.

Зокрема, примусове виконання можливе за рахунок державної власності Росії.

“За загальним правилом, майно, що належить державі, захищене спеціальним імунітетом і в результаті такого імунітету на майно не може бути звернено стягнення. Водночас, якщо державна власність використовується в комерційних цілях, імунітет такій власності не надається”, – повідомили в Ощадбанку.

Відповідно, виконання рішення суду можливе лише за рахунок майна, яке є державною власністю Російської Федерації, але при цьому використовується в комерційних цілях.

Примусове стягнення можливе також через “заміну кредитора”.

“У тих відносинах з іноземними контрагентами, де Росія виступає кредитором, Ощадбанк може просити суд замінити Росію на себе, і вимагати від контрагентів Росії (боржників) сплати боргу саме банку”, – розповіли в прес-службі фінустанови.

Третій варіант стягнення – за рахунок власності державних підприємств.

“Альтернативним варіантом є звернення стягнення на майно державних підприємств, яке перебуває на території третіх держав шляхом застосування доктрини alter ego, тобто державна компанія прирівнюється до самої країни. Реалізація такого підходу можлива в Великобританії, США, Канаді, Франції, Швеції та деяких інших країнах”, – заявили в “Ощаді”.

Переможці суду нагадали, що Російська Федерація зобов’язана виплатити компенсацію і нараховані до дати винесення рішення відсотки в розмірі близько 1,3 млрд дол. і нараховані після винесення рішення відсотки, які станом на 11 травня 2019 року становлять близько 16 млн доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua