Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ще один контроль


Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ще один контроль

Національний банк України скасував валютний контроль за дотриманням граничних термінів розрахунків за контрактами експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності.

Як повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №67, яка набирає чинності з 16 травня, також регулятор скасував контроль термінів розрахунків для низки операцій з експорту та імпорту важливих товарів, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, забезпечення медичних послуг для українців і розвитку авіаційно-космічного будівництва.

Читайте також: Смолій: Курс на подальшу лібералізацію валютного ринку – абсолютно безальтернативний

Відзначається, що тепер банки не контролюватимуть дотримання клієнтами граничних термінів розрахунків за зовнішньоекономічними операціями у 365 днів з імпорту товарів державного оборонного замовлення, послуг або ліків за контрактами Міністерства охорони здоров’я зі спеціалізованими організаціями, для лікування людей з рідкісними (орфа) захворюваннями, товарів для виробництва космічної та авіаційної техніки і агрегатів.

Також не будуть контролюватися терміни розрахунків за операціями експорту-імпорту товарів у рамках угод про розподіл продукції, експорту робіт і послуг (крім транспортних і страхових) і прав інтелектуальної власності.

Крім того, Нацбанк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.

Довідка Finance.ua:

  • Закон «Про валюти і валютні операції», який діє з 7 лютого, передбачає послаблення близько тридцяти обмежень на валютному ринку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua