Смолій: Курс на подальшу лібералізацію валютного ринку – абсолютно безальтернативний


Смолій: Курс на подальшу лібералізацію валютного ринку – абсолютно безальтернативний

Курс на подальшу лібералізацію валютного ринку – абсолютно безальтернативний. Національний банк продовжуватиме знімати валютні обмеження і інформувати суспільство про стан руху до режиму вільного руху капіталу.

Про це заявив голова Національного банку Яків Смолій.

Читайте також: Нацбанк представив дорожню карту скасування валютних обмежень

«Ми знаходимося в процесі поступового зняття валютних обмежень. Тож кінцева мета на цьому шляху незмінна, а саме – вільний рух капіталу без будь-яких валютних обмежень. Це є нашим зобов’язанням у відповідності до Угоди про асоціацію України та ЄС. Крім того, вільний рух капіталу є однією зі стратегічних цілей Національного банку, затверджених нашою Стратегією навесні минулого року. Із цього шляху ми не будемо звертати», – наголосив Яків Смолій.

Він також зазначив, що введення заходів захисту на валютному ринку під час економічної кризи 2014-15 рр. допомогло відновити економічний розвиток держави. Водночас, починаючи з 2016 року, Національний банк виключно пом’якшував чи скасовував обмеження, введені під час економічної кризи. Лише в цьому році було запроваджено близько 30 валютних послаблень.

Ті валютні обмеження, які досі зберігаються, дають змогу підтримувати макроекономічну та фінансову стабільність. Вони сприяють зниженню інфляційних та девальваційних очікувань, а також поступовому підвищенню довіри до гривні. Це закладає фундамент стійких темпів довгострокового зростання економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua