В Україні набули чинності нові ДБН щодо міцності будівель: що зміниться


В Україні набули чинності нові ДБН щодо міцності будівель: що зміниться

З початку травня в Україні набули чинності оновлені державні будівельні норми (ДБН) щодо будівництва у сейсмічних районах – змінились вимоги до міцності будівель.

Для проектування висотних будівель та всіх об’єктів зі значним класом наслідків – таких як великі стадіони, лікарні, житлові комплекси, ТРЦ, школи та інші будівлі, використовуватимуть нову карту сейсмічного районування.

Читайте також: В Україні спростили перепланування приміщень

Що змінить нова норма:

  • дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал;
  • сприятиме підвищенню безпеки будівель до 15% та більш якісному їх проектуванню.

Тепер при будівництві житлових чи офісних будівель (висотою понад 73,5 метрів), шкіл, ТРЦ, великих стадіонів тощо забудовнику доведеться враховувати ще й місцевість.

У новій сейсмічній карті України значно розширили безпечну “блакитну” зону, але при цьому дещо звузилась відносно спокійна “зелена” зона.

Зменшились також найбільш ризиковані “рожева” та “червона” зони, які охоплюють південну частину Одеської області та Криму. Раніше ці зони також стосувались Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Як зазначив заступник глави Мінрегіону Лев Парцхаладзе, раніше районування України за сейсмічними показниками не було конкретизоване і це створювало можливу загрозу безпеки.

Парцхаладзе наголосив, що нові норми стосуються винятково нових будівництв, тобто тих, що отримають проектну документацію після 1 травня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua