0 800 307 555
0 800 307 555

Аліменти на батьків: у Мінсоцполітики розповіли, коли потрібно платити


Аліменти на батьків: у Мінсоцполітики розповіли, коли потрібно платити

У Міністерстві соціальної політики відповіли на чутки про можливе введення в Україні нового виду аліментів: коли діти виплачують щомісячне обов’язкове утримання старим батькам. У самому відомстві спростовують такі плани і відзначають, що всі випадки для таких виплат описані в українському законодавстві. Жодних змін з цього приводу в нього вносити не планується.

«Обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків передбачено Конституцією України, а відповідний механізм встановлений Сімейним кодексом, який чітко вказує, що аліменти можливі виключно на підставі рішення суду», — розповіли в Мінсоцполітики.

Випадки, передбачені законодавством, коли діти повинні утримувати своїх батьків:

  • Коли батьки непрацездатні і потребують матеріальної допомоги.
  • Якщо одного з батьків було позбавлено батьківських прав, обов’язку його утримувати немає.
  • Крім сплати аліментів, діти повинні також брати участь в додаткових витратах на батьків, якщо ті важко хворі, інваліди, слабкі і немічні.

Суд може звільнити від обов’язку утримувати батьків, якщо буде встановлено, що той ухилявся від виконання своїх батьківських обов’язків.

У виняткових випадках суд може присудити дітям аліменти на строк не більше трьох років. Він же і визначить суму аліментів, виходячи з матеріального становища сторін і членів сім’ї, які також можуть допомагати батькам.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua