Стало відомо, хто викупив всі $350 млн дорозміщених єврооблігацій України


Стало відомо, хто викупив всі $350 млн дорозміщених єврооблігацій України

JPMorgan Chase & Co. надав пряму позику українському уряду, який відчуває брак коштів. Близько $350 млн надано 12 березня, за два тижні до першого туру президентських виборів, повідомляє WSJ з посиланням на джерела, знайомі з цією угодою.

Як йдеться в матеріалі видання, банк, заявлений єдиним організатором довипуску 10-річних єврооблігацій України, самостійно викупив їх, що є відходом від стандартної практики.

За словами джерел, угода може принести мільйони доларів прибутку для JPMorgan, який купив облігації з дисконтом.

Як вказує WSJ, в останні тижні українські урядовці зустрічалися з керівниками фондами облігацій в Майамі і Нью-Йорку, щоб неофіційно обговорити питання про випуск нових боргових зобов’язань в зв’язку з ростом попиту на єврооблігації ринків, що розвиваються, і їх подорожчанням, проте інвестори закликали відкласти продаж нових боргів до виборів.

У цій ситуації JPMorgan запропонував Україні довипустити єврооблігації на $350 млн з погашенням в 2028 році і продати їх в приватному порядку банку, сказали виданню люди, знайомі з угодою. За їхніми даними, банк купив облігації по 98,88% від номіналу, і перепродав їх інвесторам за ринковим курсом близько 100,50%. Якщо JPMorgan продасть всі облігації за цією ціною, то прибуток від операції складе приблизно $5,7 млн, йдеться в матеріалі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua