0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ розповіли про рекорд економіки України і дали прогноз на рік


У НБУ розповіли про рекорд економіки України і дали прогноз на рік

Зростання ВВП України у 2018 році, за попередніми даними, показало найкращий результат за останні сім років. У 2019 році темпи зростання економіки дещо сповільняться.

Про це розповів головний експерт секретаріату Ради НБУ, фінансовий аналітик Віталій Шапран, коментуючи підсумки 2018 року.

“За попередніми оцінками, ВВП в минулому році зріс на 3,3%. Це найкращий результат за останні сім років”, — зазначив він.

Читайте також: У НБУ розповіли про вплив виборів на економічну стабільність

“Висока облікова ставка трохи охолоджує економіку, і є очікування, що у 2019 році зростання ВВП сповільниться до 2,9%”, — прогнозує аналітик.

За словами Шапрана, економічне зростання і його прискорення “залежатиме від сценарію, який буде розвиватися у 2019 році на інвестиційному ринку”.

“У нас завжди є кілька сценаріїв розвитку подій і такий фактор впливу на економіку як вибори, на яких, як правило, прискорюється витрачання коштів, що також може впливати. Щодо дії кредитних механізмів, то вони не єдині в економіці. Я нагадаю, що є ще й прямі іноземні інвестиції, і портфельні інвестиції”, — зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua