Більшість ГОСТів СРСР втратили чинність в Україні


Більшість ГОСТів СРСР втратили чинність в Україні

В Україні з 1 січня понад 90% радянських ГОСТів втратили чинність, інші діятимуть до 1 січня 2022 року. Про це у вівторок, 22 січня, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«З 1 січня 2019 року понад 90% радянських ГОСТів втратили силу в Україні», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що необхідність припинення дії на території України радянських ГОСТів визначена Програмою діяльності Кабінету Міністрів України. Відповідно до неї, в 2015 році ДП Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості (ДП УкрНДНЦ), який виконує функції Національного органу стандартизації, були видані відповідні накази про скасування ГОСТів з втратою чинності протягом 2016-2018 років і з повною відмовою від них, починаючи з 1 січня 2019 року. ВЗагалом мають бути скасовані понад 12 тисяч радянських ГОСТів.

«З метою зниження ризиків для бізнесу, Мінекономрозвитку завчасно запропонувало всім зацікавленим сторонам подати свої пропозиції щодо скасування ГОСТів, які втратили актуальність. Крім того, Національний орган зі стандартизації повсякчас надавав роз’яснення та консультації з питань, що виникають у зв’язку зі скасуванням ГОСТів», – зазначили у відомстві.

Там також додали, що протягом 2016-2018 років в Національний орган стандартизації надходили пропозиції про продовження термінів дії деяких ГОСТів. В результаті консультацій Національний орган зі стандартизації ухвалив низку наказів, згідно з якими 1173 радянські ГОСТи залишаються чинними станом на 1 січня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua