0 800 307 555
0 800 307 555

Українці за рік наростили депозити у валюті


Українці за рік наростили депозити у валюті

Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік – у 2018-му – збільшився на 14,5% – до 268,9 млрд грн, у той час як в іноземній валюті – на 1,6% – до 8,6 млрд дол. США.

Про це повідомляє НБУ.

“Обсяг депозитного портфелю банків у національній валюті у 2018 році зріс на 10% – до 539,7 млрд грн. При формуванні заощаджень українці надавали перевагу вкладам у національній валюті. Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн, в той час як в іноземній валюті – на 1,6% до 8,6 млрд дол. США”, – вказали у Нацбанку.

При цьому, у грудні зростання становило 4,3% та 1,8% відповідно.

“У результаті, обсяг гривневого депозитного портфелю українців за підсумками року перевищив докризовий рівень, який банківська система мала у 2013 році. Притоку коштів у вклади в національній валюті сприяли високі темпи зростання заробітної плати у 2018 році, більш привабливі процентні ставки за гривневими депозитами, ніж за валютними, а також помірна волатильність курсу гривні протягом року”, – зазначили у НБУ.

Обсяг коштів бізнесу у національній валюті у платоспроможних банках за рік збільшився на 5,9% – до 270,1 млрд грн. Це також найвищий показник з докризового періоду. У грудні гривневий депозитний портфель бізнесу зріс на 16%, додали у центральному банку.

До речі, якщо вас не влаштовує відсоток з вашого депозиту, заходьте на спеціальний розділ «Бонус до депозиту» від Finance.ua і отримуйте вагоме поповнення до процентної ставки.

Хочу більше до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua