Порошенко отримав 556 млн грн прибутку за 3 роки від переданого в управління бізнесу


Порошенко отримав 556 млн грн прибутку за 3 роки від переданого в управління бізнесу

Трастовий керуючий Rothschild Trust (Schweiz) розглянув результати багаторічної діяльності з управління корпорацією Roshen і вперше за три роки прийняв рішення переказати президенту України Петру Порошенку частку прибутку (дивіденди) в розмірі понад 556,7 млн грн, з яких до бюджету буде сплачено майже 60 млн грн податків.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації президента України.

“Це рішення було прийнятозгідно з трастовим договором, який був укладений в 2016 році і позбавив Порошенка будь-якого права на участь в управлінні “Roshen”. Договір – перший і поки єдиний в Україні випадок використання міжнародного досвіду передачі компанії в довірчу власність. Його мета – відділення бізнесу від політики з дотриманням кращих світових стандартів”, – йдеться в повідомленні прес-служби АПУ в четвер вранці.

В інформації зазначається, що відомості про отриману суму, яка в перерахунку на національну валюту становить 556 млн 742 тис. 460 грн, П.Порошенко подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. “У встановлений чинним законодавством термін він сплатить до бюджету майже шістдесят мільйонів гривень податків, з них військовий збір складе близько восьми мільйонів гривень”, – зазначають в АПУ.

В цілому, додають в прес-службі, П.Порошенко більше трьох років не отримував дивідендів від підприємств, кінцевим бенефіціаром яких він є.

“Дивіденди, які надходять тепер за три роки, Порошенко направляє на прозору з фінансової точки зору популяризацію розвитку державності, ідей євроатлантичної інтеграції, підтримку створення єдиної помісної православної церкви, розвитку української мови. На політрекламу Порошенко також витрачає власні кошти, – на відміну від багатьох інших політиків, які оплачують ролики і борди за рахунок бюджету або взагалі не можуть пояснити джерел надходження грошей”, – підкреслюють в адміністрації президента.

Частину коштів, отриманих від Rothschild Trust (Schweiz), буде спрямовано на благодійність.

У цьому контексті в прес-службі адміністрації президента повідомляють, що загальна сума витрат П.Порошенка (від Фонду Порошенка і від підприємств, власником яких він є) на соціальну доброчинність і зміцнення обороноздатності країни за період з 2014 по 2018 рр. включно перевищила 1,2 млрд грн. З них на армію – понад півмільярда гривень. Серед отримувачів коштів в умовах співучасті з іншими меценатами – дитяча лікарня “Охматдит”, Інститут серця, Центр дитячої кардіології та хірургії, Національний інститут раку, Театр на Подолі і багато інших проектів.

“Крім того, за 2014-18 рр. до бюджетів різних рівнів “Roshen” заплатив 8,2 млрд грн податків, зборів, єдиного соціального внеску та митних платежів”, – додали в АПУ.

У прес-службі нагадали, що П.Порошенко передав “Roshen” в довірчу власність Rothschild після того, як компанія з об’єктивних причин не змогла знайти покупця. Липецьку фабрику “Roshen” (РФ) було закрито на початку минулого року.

“Продаж минулого місяця машино- і суднобудівної компанії “Кузня на Рибальському” також варто розглядати як виконання обіцянки продати бізнес-активи”, – зазначили в адміністрації президента.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua