0 800 307 555
0 800 307 555

В НБУ розповіли, коли Ощадбанк почне стягнення компенсації з Росії в результаті анексії Криму


В НБУ розповіли, коли Ощадбанк почне стягнення компенсації з Росії в результаті анексії Криму

Державний Ощадбанк зможе стягнути з Росії $1,3 млрд компенсації за збитки, завдані в результаті анексії Криму, після проходження певних юридичних процедур.

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова.

“Росія не визнає цього рішення, як і деякі інші рішення, які прийнятті на користь України. Тому, аби отримати ці гроші, Ощадбанку потрібно разом із своїми юридичними радниками пройти певні юридичні процедури. Світова практика, юридична, має певні інструменти у вигляді арештів та інше, але для цього треба пройти ще цілий ряд юридичних процедур, аби можна було займатися стягненням”, – сказала вона.

Нагадаємо, що раніше Ощадбанк розповсюдив повідомлення, що арбітражний суд у Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв’язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Рішення є остаточним і обов’язковим для сторін. Сторони зобов’язані виконувати арбітражне рішення без зволікання. Крім суми відшкодування в $1,3 млрд будуть також нараховуватися відсотки з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, і першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих в результаті анексії Криму.

В цілому обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками становить понад 30 тис. сторінок. Арбітражний розгляд почався у січні 2016 року, а слухання в Парижі – у березні 2018 року.

При цьому Мін’юст Росії заявив, що РФ не визнала рішення гаазького арбітражу за позовом Ощадбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua