Податкова вимагає від "Нафтогазу" 16 млрд грн за виграш у Стокгольмі


Податкова вимагає від "Нафтогазу" 16 млрд грн за виграш у Стокгольмі

НАК “Нафтогаз України” отримав податкове повідомлення про заниження податкових зобов’язань зі сплати податку на додану вартість на 16,3 млрд гривень у зв’язку з виграною компанією суперечкою у “Газпрому” в Стокгольмському арбітражі за контрактом на транзит.

Про це йдеться в проекті проспекту емісії єврооблігацій НАК.

Читайте також: Нафтогаз вимагає від Кабміну 6,6 мільярда компенсації за пільговий газ

“Нафтогаз” заперечує висновок податкової перевірки, і на день укладення цього проспекту цінних паперів не було ні переглянутого рішення податкових органів, ні змін в позиції компанії”, – наголошується в документі.

НАК пояснює, що Стокгольмський арбітраж присудив йому 4,63 млрд доларів, з яких 3,87 млрд доларів – компенсація втрат і збитків, а 0,76 млрд доларів – відсотки.

Як повідомляється, до 2016 року послуги з транзиту не обкладалися ПДВ, тому компанія оплатила 4,75 млрд гривень цього податку тільки за компенсацію за 2016-2017 роки, або за 0,9 млрд доларів з присуджених 3,87 млрд доларів.

Однак ДФС визнала всю суму компенсації платою за послуги, на яку треба нарахувати ПДВ в 2018 році.

У проекті проспекту також йдеться про податкові претензії і до “дочки” НАК – “Укртрансгазу”: близько 2,34 млрд грн за зобов’язаннями з ПДВ та податку на прибуток і близько 1,57 млрд грн (сумарно близько 0,15 млрд доларів) за неправильно розраховані збитки, однак “Укртрансгаз” оскаржив ці податкові висновки в суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua