Google оскаржила рекордний штраф за порушення антимонопольного законодавства


Google оскаржила рекордний штраф за порушення антимонопольного законодавства

Американська корпорація Google у вівторок, 9 жовтня, подала апеляцію до Європейського суду загальної юрисдикції в Люксембурзі в зв’язку з рішенням Єврокомісії накласти на інтернет-концерн рекордний штраф в розмірі 4,34 млрд євро ($5 млрд) за порушення антимонопольного законодавства. Про оскарження вердикту представник Google Аль Верні повідомив інформагентства в електронному посланні.

У Брюсселі звинувачують корпорацію в тому, що вона зловживала своїм становищем, використовуючи належну їй операційну систему для смартфонів і планшетів Android, щоб зміцнити позиції своєї пошукової системи на ринку. Про це, зокрема, ще в липні говорила комісар ЄС з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Критиці передусім було піддано вимогу Google до виробників телефонів, що використовують Android, завжди встановлювати пакет з 11 програм, розроблених концерном.

Крім того, Єврокомісія засудила умову корпорації до розробників, які не мають права створювати власні операційні системи на базі Android.

Третє звинувачення пов’язане з тим, що Google ділить виручку від реклами в пошуковій системі лише з тими виробниками пристроїв, які використовують на своїх телефонах і планшетах виключно продукцію компанії.

Операційна система Android є найпопулярнішою в світі – вона встановлена ​​на 80% телефонів. Нинішній штраф став найбільшим фінансовим покаранням за картельну змову, який Єврокомісія коли-небудь висувала окремій компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua