0 800 307 555
0 800 307 555

Мінрегіон зняв обмеження на проектування в житлових будинках ліфтів до підземного паркінгу


Мінрегіон зняв обмеження на проектування в житлових будинках ліфтів до підземного паркінгу

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України затвердило правками в державні будівельні норми (ДБН) можливість будівництва ліфтів між житловою частиною будинку та підземними паркінгами, тоді як до сьогодні для цього забудовнику необхідно було проходити процедуру відхилення від ДБН.

“Ті, хто хотів так проектувати, повинні були вирішувати це питання через процедуру відхилення від ДБН, що досить ускладнювало процес. Або гірше – могли вирішувати це через корупційні зв’язки, взагалі не погоджуючи”, – цитує заступника голови Мінрегіону Льва Парцхаладзе його прес-служба.

Згідно з релізом відомства, відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-15:2007 “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів” і набула чинності з жовтня.

Згідно з ними, ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів I типу (з підпором повітря при пожежі не менше ніж 20 Па).

У підземних гаражах протипожежні тамбур-шлюзи потрібно розміщувати перед шахтами ліфтів, а в наземних-перед виходами в приміщення житлового будинку. При цьому на першому поверсі будинку не потрібно передбачати вихід з ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

Житлові поверхи будинку і підземний паркінг, що має не більше, ніж два підземні поверхи, допускається з’єднувати пожежними ліфтами (або відповідними вимогами до них) з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua