0 800 307 555
0 800 307 555

Литва надала Україні доступ до бази даних для перевірки авто на єврономерах


Литва надала Україні доступ до бази даних для перевірки авто на єврономерах

Литовська Республіка надала Україні доступ на рік до європейської бази даних, яку будуть використовувати, зокрема, для перевірки законності ввезення в Україну автомобілів на європейських номерах.

Про це розповів голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

Читайте також: Комусь буде боляче: юрист пояснив, чому проблема єврономерів не вирішується

“Сьогодні нам подарували пакет, завдяки якому можна заходити в європейські бази даних… Ви знаєте, у нас сьогодні дуже багато євроблях на території країни. Як правило, вони або литовські, або польські”, – зазначив голова ДПСУ.

Так, за словами Цигикала, на сьогодні Україна співпрацює з Литвою в питанні, що стосується автомобілів, які були вивезені з Литви і вважаються там такими, які не існують або знищені, і з’являються в Україні на литовських номерах.

“Тому ми зараз отримуємо від них інформацію, будемо робити невеликі перевірки, дивитися, чи законно використовуються ці транспортні засоби при перетині кордону, чи ні… Це зменшить кількість незаконно ввезених в Україну автомобілів. Є авто, які заїжджають на відповідних номерах на законних підставах, а є автомобілі, які були викрадені, але не перебувають у загальній базі даних у нас, тобто ми не бачимо, викрадені вони чи ні. А Литва нам зараз надає базу, яка дозволить виявляти ці викрадені автомобілі, ввезені до нас незаконно”, – сказав він.

З польськими колегами також ведеться співпраця в цьому напрямку, зазначив Цигикал.

“Ті автомобілі, які вже внесені в базу даних Інтерполу – там також викрадені, і вони її поповнюють періодично – ми з ними виявляємо. У нас виявлено 500 автомобілів. З огляду на те, що у нас 157 пунктів пропуску з заведенням в базу Інтерполу. Коли заїжджають перебиті номери, заміна кузова, це все проявляється. Поляки нам надають таку інформацію, ми періодично нею обмінюємося”, – зазначив голова ДПСУ.

За словами Цигикала, після того як машини виявляються, їх передають до Національної поліції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua