0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ оновив вимоги до ведення касових операцій банками


НБУ оновив вимоги до ведення касових операцій банками

Національний банк України (НБУ) оновив вимоги до ведення касових операцій банками в Україні, що пов’язано з удосконаленням організації касової роботи та змінами українського законодавства.

Згідно з повідомленням на сайті центробанку, це передбачено постановою НБУ № 103 від 25 вересня “Про затвердження Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні”, яка набирає чинності з 1 листопада 2018 року.

Читайте також: НБУ з листопада спростить купівлю валюти

Інструкція регулює взаємовідносини банків (філій, відділень) при здійсненні касових операцій з НБУ, іншими банками та встановлює порядок і вимоги здійснення банками касових операцій в національній та іноземній валюті, оформлення банками касових документів, здійснення касових операцій з приймання та видачі готівки, а також обробки банкнот (монет), здачу та отримання банками готівки в НБУ, в тому числі із застосуванням касет.

При цьому норми інструкції при переказі коштів в національній валюті з застосуванням платіжних терміналів і програмно-технічних комплексів самообслуговування, а також в частині оформлення касових документів поширюються і на небанківські фінансові установи та національного оператора поштового зв’язку, які отримали ліцензію НБУ на переказ коштів у гривні без відкриття рахунку.

Документ визначає, що банк (філія, відділення) має право використовувати печатку, але це не обов’язково.

Крім того, інструкцією передбачені нові вимоги до визначення банком у внутрішніх положеннях (інструкціях), додатково системи контролю за касовими операціями, порядок звірки готівки під час проведення ревізії цінностей, роботи з цінними паперами та цінностями, які зберігаються в сховищах, а також нові вимоги до опису форм статистичних і управлінських звітів про касові операції та періодичність подання при необхідності органам управління банку.

Крім того, передбачено нові вимоги щодо інформування банком клієнтів через інформаційні матеріали, які повинні бути розміщені в доступному для клієнта місці, про визначення платіжних ознак та обмін банкнот, розмінних і обігових монет національної валюти України, до формування та упаковки обігових монет номіналом 1 грн (в залежності від року випуску) і інвестиційних монет Банкнотно-монетним двором, до оформлення касових документів за операціями на оплату платежів за адміністративні послуги і за рахунками умовного зберігання (ексроу).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua