У Китаї розробили новий вид квантової пам'яті


У Китаї розробили новий вид квантової пам'яті

Китайський науково-технологічний університет розробив унікальну квантову пам’ять, тобто пристрій перспективного дистанційного квантового зв’язку.

Новий запам’ятовуючий пристрій називається мультиплексною твердотільною квантовою пам’яттю з множинними ступенями свободи.

Читайте також: У Нідерландах почали друкувати на 3D-принтері комплектуючі для залізниці

Зараз відстань, на яку можливо надійно здійснювати квантову телепортацію фотонів, обмежується сотнею кілометрів. Варіант з використанням пристрою для зберігання квантової інформації дозволить забезпечити квантовий зв’язок на більшу відстань.

Група фізиків під керівництвом Лі Чуаньфена в останні роки займалася дослідженнями в сфері розробки квантової пам’яті. Команда успішно створила пам’ять з множинними ступенями свободи з можливістю роботи в 12 режимах.

Результати експерименту показують, що у всіх операціях пам’яті тривимірні квантові стани фотонів зберігають точність приблизно в 89 відсотків.

Нове досягнення, на думку експертів, не тільки має велике значення для розвитку квантової мережі і квантових комп’ютерів, але і знайде застосування в сфері лінійних оптичних квантових обчислень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування