Депутати посилили покарання за торгівлю людьми


Депутати посилили покарання за торгівлю людьми

Український парламент прийняв у цілому закон № 6243, який уточнює статтю Кримінального кодексу про торгівлю людьми. «За» проголосували спочатку 219 депутатів, а з другого разу – 240 народних депутатів.

Відповідно до закону, кримінальну відповідальність передбачено за торгівлю людиною, а також вербування, переміщення, переховування, передачу або отримання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної або іншій залежності потерпілого, його вразливого стану, або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію. Покарання залишається, як раніше – позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

Посилено відповідальність за ці дії, якщо їх вчинили батько, мати, усиновлювач, опікун або піклувальник. Таке порушення буде каратися позбавленням волі на термін від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Уточнено, що під експлуатацією в цій статті мається на увазі, крім іншого – переривання вагітності, примусове одруження, примусове залучення до заняття жебрацтвом.

Крім того, відповідальність за описані дії незалежно від того, вчинили їх з використанням примусу, викрадення – або ж підкупу людини, яка контролює потерпілого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua