Apple, Adidas, Nike і Puma. На митниці розповіли про ввезення в Україну контрафактних товарів


Apple, Adidas, Nike і Puma. На митниці розповіли про ввезення в Україну контрафактних товарів

За 7 місяців 2018 року (січень-липень) українські митні органи здійснили майже 4,2 тис. призупинення митного оформлення товарів за підозрою в порушенні прав інтелектуальної власності.

Про це повідомила прес-служба Державної фіскальної служби України.

За вказаний період було порушено 7 справ про порушення митних правил за фактами ввезення та вивезення товарів, які включені до митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, на загальну суму майже 1,4 млн грн. Всього, за станом на 1 серпня поточного року до митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності за заявами правовласників внесені 3 818 об’єктів, з них 206 – з початку 2018 року.

Під захист прав інтелектуальної власності підпадають об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.

Наприклад, Одеською митницею було виявлено кілька випадків ввезення партії товарів з порушенням прав інтелектуальної власності.

У першому випадку було виявлено 4,4 тис. пар кросівок з позначеннями, що схожі на знаки Adidas, Nike і Puma. Контрафактну продукцію намагалася ввезти з Китаю одна з українських компаній. Під час здійснення митного контролю та оформлення товару було встановлено, що товар переміщується з порушенням прав інтелектуальної власності. Митне оформлення було призупинено та справу направлено до суду. За рішенням суду було підтверджено, що товар переміщувався з порушенням прав інтелектуальної власності, тому його було конфісковано. Загальна сума конфіскованого товару склала понад 1 млн грн. Також за рішенням суду було накладено штраф у розмірі 17 тис. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування