Виробництво яловичини в Україні стало рентабельним вперше за 25 років - експерти


Виробництво яловичини в Україні стало рентабельним вперше за 25 років - експерти

Вперше за 25 років виробництво м’яса великої рогатої худоби в Україні стало рентабельним.

Про це повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на коментар директора Інституту Юрія Лупенка відносно нещодавно оприлюднених Державною службою статистики України даних про рівень рентабельності виробництва сільгосппродукції в сільськогосподарських підприємствах.

Читайте також: Сінгапур зацікавлений в імпорті українського м’яса птиці

“В тваринництві вперше за останні 25 років стало рентабельним виробництво м’яса великої рогатої худоби – 3,4% проти (-24,8%) в 2016 році. Також стало рентабельним виробництво м’яса свиней – 3,5% проти (-4,5%) в минулому році”, – йдеться в повідомленні.

Хоча показник по свинині ще значно менший за історичний максимум останніх 25 років: у 2015 році рентабельність виробництва м’яса свиней склала 12,7%, додав Лупенко.

Наголошується, що другий рік поспіль рентабельним було виробництво м’яса птиці (без урахування переробленого на власних потужностях): 7,0% в минулому році і 5,0% – в 2016 році.

Збитковим залишилося виробництво м’яса овець і кіз (-39,9)% проти (-35,2)% у 2016 році.

Водночас в 2017 році – вперше з 2006 року – стало збитковим виробництво яєць (-9,0%). У 2016 році вони ледь втримали рентабельність 0,5%, тоді як в 2015 році рентабельність виробництва цього виду продукції птахівництва досягла рекордного з 1994 року рівня 60,9%, зазначив Лупенко.

На думку фахівця, зниження рівня рентабельності виробництва більшості видів сільськогосподарської продукції змусить сільгосппідприємства переорієнтуватися на найбільш прибуткові, в першу чергу зернові і технічні культури, крім цукрових буряків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування