Заощадження українців скоротилися на 22 млрд грн


Заощадження українців скоротилися на 22 млрд грн

У січні-березні 2018 року доходи населення України склали 657,9 млрд грн, витрати – 679,9 млрд грн, а заощадження українців скоротилися на 22 млрд грн, повідомила 3 ​​липня Державна служба статистики.

Про це пише Сегодня.

За даними статистичного відомства, в першому кварталі 2018 року номінальні доходи населення зросли на 23,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. При цьому т.зв. “наявний дохід”, який може бути використаний на придбання товарів і оплату послуг, зріс на 25,2%.

Читайте також: Рева повідомив, якою має бути зарплата у українців, щоб вони не їхали на заробітки

У Держстаті підрахували, що реальні наявні доходи населення, визначені з урахуванням цінового фактора, в першому кварталі 2018 року збільшилися на 10% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Наявний доход у розрахунку на одну особу за перші три місяці 2018 року склав 11370,2 грн, що на 3003,9 грн більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

За даними Держстату, при цьому витрати населення в першому кварталі 2018 року в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року збільшилися на 20,3%.

Нагадаємо, як раніше зазначали в Національному банку, інфляція в травні знизилася до 11,7% в річному вимірі (порівняно з 13,1% в квітні) через серйозне сповільнення зростання цін на продукти харчування.

“Зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, а її травневий показник виявився трохи нижчим від траєкторії прогнозу Національного банку. Це відбулося в основному завдяки стрімкому сповільненню зростання цін на продукти харчування”, – повідомили НБУ.

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування