PayPal уклав найбільшу в своїй історії угоду


PayPal уклав найбільшу в своїй історії угоду

Платіжний сервіс PayPal купив шведський фінтех-стартап iZettle за $2,2 млрд, рівно вдвічі більше за капіталізацію, яку iZettle розраховував отримати в рамках IPO.

Як пише The Wall Street Journal, угода, яка стала найбільшою в історії PayPal, допоможе компанії успішніше конкурувати зі Square Inc., що пропонує послуги проведення платежів для малого бізнесу в США. Шведський стартап нерідко називають європейською версією Square.

iZettle в минулий вівторок оголосив про намір провести IPO, в рамках якого розраховував залучити 2 млрд шведських крон ($227 млн) і отримати капіталізацію не менше ніж 10 млрд крон ($1,1 млрд). Очікувалося, що лістинг в Стокгольмі пройде в кінці травня або на початку червня.

Шведська компанія починала з постачань зчитувальних пристроїв для банківських карток різним клієнтам – від стоматологів до бездомних розповсюджувачів журналів і Церкви Англії. Зараз у неї більш ніж 400 тис. клієнтів, переважно малих і середніх підприємств. Останнім часом вона також пропонує широкий перелік послуг для малого бізнесу в галузі електронної комерції.

PayPal вже представлена в більшості країні, де працює iZettle, хоча її присутність на цих ринках невелика. На даний момент мета PayPal – забезпечити комплексну пропозицію для рітейлерів, які хочуть вести продаж як в традиційних магазинах, так і онлайн, заявив гендиректор компанії Ден Шульман в інтерв’ю WSJ.

“Ідея допомоги малому бізнесу, що конкурує з гігантами ринку, зацікавила обидві наші компанії, – сказав Д. Шульман. – Тепер ми зможемо запропонувати нинішнім і майбутнім клієнтам повний спектр послуг, єдине комплексне рішення”.

“Створюючи компанію, ніколи не плануєш продавати її, – заявив Financial Times один із засновників і генеральний директор iZettle Якоб деГеєр. – Але це відмінний спосіб продовжити розвиток свого задуму”.

Угода з iZettle також допоможе PayPal трохи компенсувати скорочення обсягів співпраці з інтернет-аукціоном eBay, який був одним з головних постачальників клієнтів і виручки для PayPal. На початку року eBay оголосив про поступовий перехід на платформу нідерландської Adyen. PayPal був головним платіжним сервісом eBay протягом 15 років. Компанії розділилися в 2015 році, однак поки що вони як і раніше пов’язані договором про співпрацю, який закінчується лише в 2020 році.

Тим часом Square почала розвиватися в тих же напрямках електронних платежів, що і PayPal, хоча поки що істотно відстає за обсягами операцій. У I кварталі обсяг платежів, оброблених PayPal, склав $132 млрд – більш ніж в сім разів вище, ніж $17,8 млрд у Square за той самий період. Тим часом iZettle на весь 2018 рік прогнозує обсяг платежів близько $6 млрд.

Поки що iZettle залишається збитковою. Виручка в минулому році склала 776 млн крон, зростання в останні роки перевищувало 40%, а в I кварталі поточного року сповільнилося до 37%. Керівництво компанії розраховує отримати перший прибуток (EBITDA) до кінця 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування