Річна інфляція в квітні перевищила прогноз НБУ


Річна інфляція в квітні перевищила прогноз НБУ

Національний банк констатує, що річна інфляція за підсумками квітня перевищила його прогнозний показник, склавши 13,1%.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

“У квітні 2018 споживча інфляція продовжила сповільнюватися третій місяць поспіль і склала 13,1% в річному вимірі (порівняно з 13,2% у березні). Інфляція в місячному вимірі знизилася з 1,1% в березні до 0,8% у квітні.

Хоча Національний банк очікував зниження інфляції в річному вимірі, її квітневий показник дещо перевищив прогноз, опублікований в “інфляційному звіті” за квітень 2018 року, в основному за рахунок впливу найбільш волатильних компонентів”, – йдеться у ньому.

Зазначається, що як і в попередні місяці, на високих показниках інфляції позначилося подальше зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидке відновлення споживчого попиту.

Крім того, на цінах на окремі імпортовані непродовольчі товари позначилося ослаблення курсу гривні в кінці 2017 – на початку 2018 року, оскільки ці товари купуються роздрібними мережами з випередженням, наприклад, весняно-літні колекції одягу і взуття.

Також підтримували зазначений інфляційний тиск і високі інфляційні очікування окремих груп економічних агентів.

Водночас проведення Національним банком жорсткої монетарної політики продовжувало стримувати зростання цін.

Найбільш відчутно її вплив проявився через канал обмінного курсу гривні, сприяючи зміцненню з січня 2018 року.

Це, в свою чергу, позначилося на цінах на товари, що імпортуються, з коротким терміном реалізації.

За оцінками Національного банку, відхилення фактичної інфляції в квітні від прогнозу є незначним і може бути нівельовано у наступні місяці.

До того ж монетарні умови є поки що достатньо жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції відповідно до прогнозу Національного банку (8,9% р/р на кінець 2018) та її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування