Для автомобілів у ЄС почали діяти нові вимоги


Для автомобілів у ЄС почали діяти нові вимоги

В Європі тепер абсолютно всі нові автомобілі повинні мати систему автоматичного виклику служб порятунку при ДТП, яка називається eCall. Мета — забезпечити максимально швидке надання допомоги постраждалим.

Законопроект, що передбачав обов’язкове встановлення на всі нові автомобілі системи eCall, внесли на розгляд Європейського парламенту в 2013 році. У квітні 2015 року він був затверджений, а 31 березня 2018 року – набув чинності.

Система eCall при серйозній аварії автоматично передає аварійним службам («швидкій допомозі», пожежникам, поліції) місцезнаходження автомобіля, напрямок його руху (це дуже важливо), час, коли сталася дорожня пригода. Система працює повністю автономно, навіть якщо водій непритомний. Але eCall також можна активувати вручну, натиснувши відповідну кнопку.

Читайте також: Мінрегіон заборонить будувати парковки всередині житлових кварталів

«eCall дозволяє рятувальникам і лікарям швидше потрапити на місце ДТП. Завдяки цьому буде збережено багато життів. Це дуже потрібне нововведення. Але це тільки початок підвищення безпеки дорожнього руху. Автовиробникам потрібно впроваджувати сучасні активні системи безпеки», — сказав Ерік Джоннарт, голова Європейської асоціації автовиробників (ACEA).

ACEA зараз також виступає за те, щоб в Європі все нові авто вже в базовій комплектації мали систему автономного екстреного гальмування (AEB). Поки ж, за даними Thatcham Research, тільки 30% нових автомобілів, що продаються на європейському ринку, оснащуються такою системою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування