Віруси-здирники в середньому вимагають $5000 викупу


Віруси-здирники в середньому вимагають $5000 викупу

Більшість приманок для користувачів – це листи від “самотніх дівчат” із сайтів для дорослих. Подібні віруси займають дві третини злочинного ринку.

Кількість жертв вірусів-вимагачів збільшилася на 59% за минулий рік, а середня сума викупу досягла 5000 доларів. Про це повідомляється в звіті компанії McAfee, яка займається антивірусами.

Як зазначається, більшість приманок для користувачів – листи від “самотніх дівчат” із сайтів для дорослих.

Згідно з даними аналітиків компанії, практично всі віруси-вимагачі поширюються за допомогою двох спам-ботнетів – Necurs і Gamut. Обидві схеми побудовані на системі комп’ютерів, заражених шкідливими програмами.

Перший займає дві третини злочинного ринку: основними рекламними принадами для жертв в його системі роботи є “самотні дівчата”, які зазвичай заманюють завсідників порталів з еротичним контентом. Gamut захоплює сторонні системи для розсилки спаму, що містить набір фішингових оголошень про товарні пропозиції.

Незважаючи на те, що загальна кількість вимагачів скоротилася, їхня активність зростає: з початку 2016 року кількість жертв збільшилася в два з половиною рази. Основний стрибок цього показника припав на четвертий квартал – плюс 35% в порівнянні з попереднім періодом.

Аналітики попереджають, що середня ціна викупу продовжить зростати. В умовах поширення вірусів-майнерів, що використовують потужності заражених машин, кіберзлочинці, які хочуть отримати реальні гроші, готові підвищувати ставки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua