0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Набирає чинності Закон України про приватизацію: що він змінює


Набирає чинності Закон України про приватизацію: що він змінює

Закон України “Про приватизацію державного та комунального майна” у вівторок був офіційно опублікований в парламентській газеті “Голос України” і набирає в середу, 7 березня.

Даний закон замінює сім чинних законів у сфері приватизації та забороняє державі-агресору брати участь у приватизації в Україні.

За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), закон сприятиме розширенню кола потенційних інвесторів, б сутотєво посилює захист їхніх прав.

“Для цього він передбачає можливість використання кращих міжнародних практик розв’язання спорів та застосування міжнародного права в договорах купівлі-продажу до 2021 року. Якщо, наприклад, покупець забажає, щоб договір купівлі-продажу регулювався правом Англії та Уельсу, орган приватизації буде зобов’язаний задовольнити цю умову”, – пояснили в МЕРТ.

Закон встановлює єдиний алгоритм продажу великих державних об’єктів і єдину процедуру для малих, зазначає МЕРТ. Прийнятий документ визначає два способи продажу державних і комунальних підприємств: відкритий інтернет-аукціон в “ProZorro.Продажі” для малої приватизації з можливістю застосувати класичний і голландський аукціони, а також аукціон із застосуванням інвестиційного радника з числа найбільших інвестиційних банків для приватизації великих об’єктів.

“Новий закон встановлює 12 місяців для об’єктів великої приватизації та 5 місяців – для малої. Якщо підприємство за останній рік перейшло вартість активів в 250 млн грн – це об’єкт великої приватизації, яка буде проходити виключно на електронних платформах”, – зазначав раніше в.о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров.

Згідно з депутатськими поправками, закон також обмежує участь компаній країни-агресора в приватизації. Зокрема, покупцями об’єктів державної власності не зможуть бути юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником або власником 10% і більше яких є резиденти країни, визнаної державою-агресором.

“Стартовою ціною для об’єктів малої приватизації буде їх балансова вартість, якщо вона не дорівнює нулю. Якщо її визначити неможливо, стартова ціна буде встановлюватися за допомогою оцінки”, – пояснили в МЕРТ.

Новий закон про приватизацію, який полегшує продаж неліквідних об’єктів, є однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Довідка Finance.ua:

  • Верховна Рада України від 18 січня 2018 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №7066 “Про приватизацію державного майна” з техніко-юридичними правками.
  • Президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію 2 березня на Нацраді реформ.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування