Криптовалютні шахраї взялися за Android


Криптовалютні шахраї взялися за Android

Дослідження, проведене ESET, говорить про те, що власники мобільних пристроїв під управлінням Android все частіше страждають від криптовалютних шахраїв

Зараз зловмисники застосовують кілька основних схем атак.

Одна з них – створення підроблених додатків криптовалютних бірж. Такі програми призначені для перехоплення логінів і паролів: викрадені дані потім використовуються для крадіжки цифрових грошей. Додатки поширюються через Google Play та інші майданчики; вони можуть мати високий рейтинг і позитивні відгуки.

Схожа схема застосовується для злому криптовалютних гаманців. Шахраї створюють фішингові програми-гаманці для перехоплення закритих ключів і SEED-фраз (набору слів для відновлення гаманця). У цьому випадку ризик користувачів вищий – вкрадений пароль від біржі можна скинути, але, якщо скомпрометований закритий ключ, вміст гаманця втрачено.

Кіберзлочинці не могли залишити без уваги апаратні можливості сучасних гаджетів. В екосистемі Android росте число шкідливих програм-майнерів, які таємно добувають криптовалюти на користь зловмисників. Для користувачів наявність таких додатків на смартфоні або планшеті обертається перегрівом пристрою і швидкою витратою заряду акумулятора. У деяких випадках можливий навіть вихід батареї з ладу.

ESET виділяє ще одну групу шкідників – так звані мобільні псевдомайнери. Їх розробники стверджують, що додатки добувають криптовалюту, але насправді вони лише показують рекламу, на чому і заробляють шахраї.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фінтех і Картки
Опитування
В Контексті Finance.ua