Як мігранти впливають на економіку України (інфографіка)


Як мігранти впливають на економіку України (інфографіка)

Українці стали менше пересилати грошей з-за кордону і більше – всередині країни, підрахували фахівці Національного банку. Але при цьому кожен третій долар – це перекази з-за кордону, насамперед від наших заробітчан у Європі. А ось відтік валюти за кордон на порядок менший. Експерти визнають, що таке валютне підживлення має велике значення для економіки країни і кажуть, що регулятор не враховує гроші, які перевозять “в кишенях” і на зарплатних картках, пише Сегодня.

За даними НБУ, в 2017 році українці переслали один одному $7,12 млрд, це на $656 млн більше, ніж роком раніше. При цьому кожен третій долар, або $2,378 млрд – перекази з-за кордону. А ось за кордон відправлено на порядок менше – всього $286 млн. Решту грошей було переказано і отримано всередині України. Як видно з інфографіки, найбільше коштів надійшло з РФ – 21,7% і США – 15,6%.

Аналітик ГК “Forex club” Андрій Шевчишин також визнає, що валютні перекази зміцнюють курс гривні, але не вважає їх внесок значним в масштабах країни.

Зростання валютних переказів в Україну має і негативний бік – відтік кваліфікованої робочої сили. Так, заступник глави НБУ Дмитро Сологуб вважає, що трудова міграція – це одна з найбільш стрімко зростаючих проблем України. Вона може поставити під загрозу як економічне зростання, так і стабільність цін в найближчі роки, які складно буде перекрити зростанням грошових переказів з-за кордону.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua