Фонд розкрив схеми виведення активів з банку "Камбіо"


Фонд розкрив схеми виведення активів з банку "Камбіо"

Банк “Камбіо” проводив схемне кредитування юридичних осіб під заставу неліквідних цінних паперів, при цьому процентна ставка за такими кредитами була вдвічі меншою выд вартості залучених банком ресурсів.

Фонд гарантування повідомляє, що протягом серпня-вересня 2014 року майнові права за низкою кредитів, переданих НБУ як забезпечення кредитів рефінансування, було виведено з-під застави, а мільйони гривень переведено з рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб як «безпроцентны позики» або «безповоротну фінансову допомогу».

На момент визнання банку “Камбіо” неплатоспроможним, згідно з бухгалтерськими документами, на його балансі обліковувалися активи на загальну суму 1,995 млрд грн (без урахування резервів).

Пыд час інвентаризації та формування Фондом гарантування ліквідаційної маси незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили активи банку тільки в 768,46 млн грн. Зокрема, кредитний портфель банку оцінили в чотири рази нижче суми, відображеної у звітності фінустанови.

У Фонді зазначили, що серед причин такого стану – схемне кредитування, концентрація кредитів в зоні АТО, низький рівень їх обслуговування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
В Контексті Finance.ua
Опитування