Нацбанк пояснив, чому долар дешевшає


Нацбанк пояснив, чому долар дешевшає

Заступник голови Національного банку Олег Чурій пояснив ситуацію на валютному ринку.

«Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається в останні тижні, свідчить, що місце несприятливих сезонних чинників, які домінували в грудні-січні і зумовили тимчасовий девальваційний тиск на курс гривні, зайняли більш сприятливі фактори, під впливом яких з кінця січня на міжбанківському ринку росла пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї», – заявив пан Чурій.

За його словами, збільшилися надходження валюти від нерезидентів, які беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні. «З початку року обсяг гривневих ОВДП в портфелі нерезидентів зріс більш ніж удвічі – з 5,1 млрд грн до 12 млрд грн», – додав заступник голови НБУ.

Читайте також: Міжбанк: долар просів до 26,64 на браку гривні через розміщення ОВДП

Олег Чурій зазначив, що відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження в січні. Високій пропозиції валюти сприяло збереження сприятливої ​​зовнішньої кон’юнктури для металургійної галузі. «На стан валютного ринку вплинуло поліпшення девальваційних очікувань і збільшення пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку з другої половини січня в результаті поступового зміцнення курсу гривні», – сказав заступник голови НБУ.

Обсяг чистої пропозиції валюти на готівковому ринку зріс в січні до $257 млн, що є найбільшим обсягом за місяць з липня 2017 року.

В НБУ наголосили, що після переходу України на плаваючий обмінний курс гривні в 2015 році такі зміни динаміки курсу є природними для валютного ринку, якому притаманна певна сезонність.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування