Біткоїн перетворюється на нову антикризову валюту


Біткоїн перетворюється на нову антикризову валюту

Біткоїн стає новою валютою для країн, які переживають революцію або громадянську війну. У ситуації, коли місцеві інститути перестають працювати, криптовалюти все частіше заповнюють прогалину, пише Bloomberg.

Приблизно третина тих, хто стоять у черзі в касу La Maison du Bitcoin в Парижі, не спекулюють на біткоїні. Вони відправляють цифрові гроші додому, в Африку. «У багатьох країнах Африки набагато більше мобільних телефонів, ніж банківських рахунків, — каже Мануель Валенте, співзасновник La Maison. — Для біткоїна все, що вам потрібно, - це телефон».

У Зімбабве, де минулого тижня відбувся черговий військовий переворот, попит на біткоїни зріс у кілька разів. Жителям цієї країни він замінює зімбабвійський долар, від якого країна відмовилася ще в 2009 році, коли востаннє надрукувала банкноту номіналом в 100 трлн. Відтоді в країні ходить, в основному, американський долар, але біткоїн кращий, бо не потрібно мати справу з банками.

В Африці конвертування біткоїна в місцеву валюту часто здійснюється місцевими підприємцями, або у форматі ліцензованих обмінників, типу La Maison du Bitcoin в Парижі, або фізичними особами. По суті, для цього потрібні лише смартфон і гаманець із готівкою. «Це схоже на точку обміну, — каже Валенте. — Тільки дуже децентралізовану».

Підприємці з Африки почали створювати компанії, призначені для обслуговування великих сусідніх ринків. Так, BitPesa Ltd., стартап з Кенії, надає міжнародні грошові перекази та інші послуги в біткоїні в Нігерії, Танзанії, Уганді та власній країні. Unocoin робить те саме в Індії, як і Coins.PH на Філіппінах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування