Порошенко вніс до Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності


Порошенко вніс до Ради законопроект про скасування депутатської недоторканності

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України, що скасовує недоторканність народних депутатів України.

Проект закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) внесений президентом у вівторок, 17 жовтня. Згідно з інформацією на сайті парламенту, в даний час він направлений на розгляд профільного комітету.

У порівняльній таблиці до законопроекту, зокрема, зазначається, що законодавча ініціатива не передбачає виключення з Конституції норми, згідно з якою “народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність”. Відповідно, вилучається норма про те, що “народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані”.

Читайте також: Президент закликав нардепів скасувати депутатську недоторканність в 2020 році

“Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”, – пропонується виклад статті 80 Конституції України.

У проекті закону зазначається, що в разі його прийняття він набирає чинності з 1 січня 2020 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Верховна Рада
В Контексті Finance.ua
Опитування