95,5% корпоративного кредитного портфеля Платинум Банку є інсайдерським - ФГВФО


95,5% корпоративного кредитного портфеля Платинум Банку є інсайдерським - ФГВФО

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що 95,5% корпоративного кредитного портфеля Платинум Банку є інсайдерським.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів затверджена ліквідаційна маса Платинум Банку.

“Незважаючи на те, що в бухгалтерській документації активи банку становлять 8,3 млрд гривень, незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх в 2,32 млрд гривень. При цьому, в рамках виплати гарантованої суми відшкодування вкладниками банку вже отримано понад 4,669 млрд гривень. 81,8% ліквідаційної маси – це кредити, надані юридичним і фізичним особам. “На папері” вартість кредитного портфеля банку становить 6,795 млрд гривень. При цьому його незалежна оцінка становить – 1,371 млрд гривень”, – заявляють у Фонді гарантування.

За даними фонду, найбільшу різницю між оціночною та балансовою вартістю має портфель корпоративних позичальників банку.

“При тому, що “на папері” його вартість зафіксована на рівні 2,817 млрд гривень, його незалежна оцінка виявилася більш ніж 16 разів меншою – 174,06 млн гривень”, – сказано в повідомленні фонду.

Пояснюється це тим, що майже 95,5% від загального кредитного портфеля юридичних осіб – кредити, надані пов’язаним з банком особам.

Сума заборгованості по них складає 2,686 млрд гривень, тоді як оціночна вартість даних кредитів 110,75 млн гривень, що становить лише 4,1% від їх балансової вартості.

“Одна з причин такої значної різниці в цифрах полягає в тому, що забезпеченням по 14 кредитах (з 25 діючих кредитних договорів компаній-інсайдерів) на загальну суму заборгованості 1,885 млрд гривень є майно, яке було “створено” шляхом підробки та фальсифікації документів. Мова йде про цілісний майновий комплекс (Київська область, Рокитнянський район), до складу якого, зокрема, було протизаконно включено обладнання, що вже перебувало в заставі іншого банку. Ще 10,4% кредитів (в т. ч. інсайдерських) на суму 291,62 млн гривень є беззаставним”, – відзначає фонд.

Загалом 95,7% від кредитного портфеля юросіб не обслуговується.

Станом на 1 квітня 2017 року заборгованість за договорами фізичних осіб склала 3,978 млрд гривень.

При цьому 26,2% портфеля – кредити, надані позичальникам, зареєстрованим в зоні проведення АТО і в АР Крим.

Оціночна вартість подібних кредитів становить лише 4,8% від їх балансової вартості – 984,66 млн гривень і 46,93 млн гривень відповідно.

Довідка Finance.UA:

  • 23 січня НБУ вирішив ліквідувати банк.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua