"Нафтогаз" підписав з Snam і Eustream меморандум про можливу співпрацю при використанні ГТС України


"Нафтогаз" підписав з Snam і Eustream меморандум про можливу співпрацю при використанні ГТС України

НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Укртрансгаз”, Snam (Італія) і Eustream (Словаччина) підписали меморандум про взаєморозуміння у спільній оцінці можливостей співробітництва у використанні та розвитку газотранспортної системи (ГТС) України.

Згідно з повідомленням прес-служби НАК, меморандум підписано 10 квітня в Римі в присутності міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, комісара ЄС з енергетики та клімату Мігеля Аріаса Каньєте і міністра економічного розвитку Італії Карло Календи.

“Документ має на меті довгострокове забезпечення стабільності транспортування природного газу Україною у відповідності зі стандартами європейських ринків, безпечного і ефективного використання ГТС України, а також прозорого та недискримінаційного доступу до неї третіх сторін згідно з законодавством України”, – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, в рамках меморандуму компанії проведуть спільну оцінку можливостей використання та посилення ГТС України, щоб зробити її більш ефективною, сучасною і конкурентноздатною. Реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність і безпеку поставок на газовому ринку як України, так і ЄС, що повністю відповідає стратегії енергетичної безпеки ЄС.

У НАК нагадують, що Україна здійснює відділення функції оператора газотранспортної системи від “Нафтогазу” і зацікавлені у співпраці з досвідченими західними операторами ГТС за використання національної газотранспортної системи відповідно до Закону України “Про ринок природного газу”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua