Заборона солі: як нове ембарго від РФ позначиться на Україні


Заборона солі: як нове ембарго від РФ позначиться на Україні

З 1 листопада 2016 року сіль буде внесена в перелік продуктів, заборонених до ввезення в РФ з країн, які ввели санкції проти Росії. До цих країн належить і Україна.

Це вже друге обмеження на постачання української солі за останні два роки. Перше обмеження було введено 26 січня 2015 року: Роспотребнадзор заборонив ввезення на територію Росії харчової солі виробництва українських підприємств “Артемсіль” і “Слов’янська сіль”, а також білоруських “Мозырьсоль” і “Белкалий”. Тоді виникли претензії до якості продукці.

Як з’ясувала компанія Alliance Capital Management, до обмежень значну частину солі в Росію поставляли саме ті компанії, які потрапили під санкції: “Артемсіль” – 23,9%, “Слов’янська сіль” – 2,3%, “Мозырьсоль” – 29,1 , “Белкалий” – 0,5.

Але після введення заборон на постачання ринок солі в РФ перекроїли. За підсумками 2015 р. найбільшими постачальниками цього продукту в РФ стали російські “Руссоль” і “ыретский солерудник”. На ці два підприємства припало 95% всіх потужностей з виробництва харчової солі.

Для українського лідера солевидобутку “Артемсолі” такий поворот подій став несподіваним, оскільки на російський ринок припадало понад 55% продукції, що випускається. За два місяці (січень-лютий) 2015 року виробництво солі підприємством скоротилося майже на третину.

На внутрішньому ринку найбільший український виробник залишає 35% від всього обсягу випущеної продукції: 15% – це харчова сіль і 20% – технічна. Решта продукції відправляється на експорт.

Обсяг українського виробництва солі (в тому числі технічної) в першому півріччі 2016 р. становив 646 449 тонн. Обсяг виробництва харчової солі склав 240 649 тонн.

Основним зовнішнім ринком збуту української харчової солі в першому півріччі поточного року стала Румунія. Її частка становила 21,9% від загального обсягу експорту, в натуральному вираженні. На другому місці Білорусь з питомою вагою 14,2%, а на третьому – Молдова (11,7%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua