Україна за три роки перейде на євростандарти контролю за продуктами


Україна за три роки перейде на євростандарти контролю за продуктами

Україна має до 2019 року перейти на європейську модель контролю якості харчових продуктів.

Про це повідомив глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

«З 2017 року систему НАССР обов’язково повинен упровадити великий бізнес, а до 2019 – всі суб’єкти господарювання (не тільки виробники, а й оператори харчового ринку, реалізатори, логісти)», – сказав Лапа.

Він наголосив, що не все у цьому контексті йде рівно, бо це глобальні радикальні зміни. Але нині вже реалізовано 30-40% необхідних системних змін. Через нову редакцію закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» об’єднано ветеринарну і санітарну складові, що відповідає сучасним вимогам.

Крім того, до розгляду в другому читанні готують законопроект «Про держконтроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Якщо його ухвалять, буде “закрито” половину необхідних базових змін.

До того ж уряд затвердив Стратегію імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, і там є покроковий план до 2021 року, починаючи із забезпечення благополуччя тварин під час утримання та забою, закінчуючи ГМО. “Реалізація Стратегії — теж досить серйозний виклик для України», – додав Лапа.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua