Made in China: Який відсоток українського ринку одягу і взуття зроблено в Китаї, - експерт


Made in China: Який відсоток українського ринку одягу і взуття зроблено в Китаї, - експерт

Переважну більшість товарів на українському ринку одягу і взуття вироблено в Китаї.

“Найбільша частка китайського виробництва в сегменті взуття — близько 80-90% від проданих пар. В одязі — близько 70-80%”, — зазначає Юлія Шилова, директор з маркетингу інтернет-магазину одягу та взуття LeBoutique.

За словами експерта, багато українських споживачів досі вважають, що китайське виробництво тотожне поганій якості.

“Made in China – не завжди ознака низької ціни і якості. Не все китайське виглядає і пахне, як “жах-жах”. Багато світових брендів перенесли виробництво в азіатські країни, щоб знизити собівартість продукції. При цьому вони жорстко контролюють весь виробничий процес, якість сировини і кінцевий продукт. Наприклад, всі популярні спортивні бренди відшивають свою продукцію в Китаї”, — підкреслює Юлія Шилова.

З іншого боку, в низькому ціновому сегменті з китайцями дуже складно конкурувати. Адже в Україні дуже багато споживачів змушені економити на купівлі одягу та взуття і не можуть дозволити собі витрачати більше.

“Зовсім дешевий Китай — кращий за ціною, але гірший за якістю пошиття і матеріалів порівняно з пропозицією національного виробника. Водночас якісний Китай часто може бути порівнянний за ціною і якістю з українським виробництвом”, — констатує маркетолог.

Прогнозуючи, як буде змінюватися пропозиція на китайські товари в найближчий рік, Юлія Шилова зазначає, що за останні два роки частка китайського виробництва в одязі знизилася через валютний курс.

“Багатьом оптовикам простіше мати справу з українськими фабриками. А ось тим, хто імпортує тканину, фурнітуру і взуття, особливо діватися нікуди — недорогих альтернатив дуже мало”, — резюмує директор з маркетингу інтернет-магазину одягу та взуття LeBoutique Юлія Шилова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua