Рада за рекомендацією МВФ зробила прозорою роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури


Рада за рекомендацією МВФ зробила прозорою роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Верховна Рада прийняла закон про прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За закон №4055 про внесення змін до закону України про прокуратуру, що стосуються забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду на засіданні парламенту в четвер проголосували 302 народних депутата.

Прийнятий закон удосконалить правові основи організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості діяльності конкурсної комісії з призначення на адміністративні посади і посади прокурорів в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

Під час обговорення поправок до даного законопроекту перед голосуванням керівник фракції “Блок Петра Порошенка” Юрій Луценко зазначив, що в результаті консультацій з західними партнерами, необхідно відмовитися від норми про те, що генеральний прокурор має право шляхом видання публічного листа відхилити кандидатуру на призначення на адміністративну посаду в Спеціалізованій прокуратурі відповідно до вимог законодавства.

Народні депутати голосуванням підтримали відповідну поправку. Таким чином, генпрокурор не матиме права відхиляти кандидатури, відібрані конкурсною комісією, на адмінпосади в спецпрокуратур.

Крім того, парламент скорегував вимоги до осіб, які можуть стати прокурорами Спеціалізованої прокуратури: вища освіта, не менше 5 років стажу в сфері права та володіння українською мовою.

Закон проголосований з урахуванням поправки, озвученої представником президента України у Верховній Раді Степаном Кубівим: “Не можуть бути членами конкурсної комісії (з відбору кандидатів на адміністративні посади в Спеціалізованій прокуратурі – ред.) Державні службовці або особи, що займають політичні посади, депутати Верховної Ради і місцевих рад, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, а також члени політичних партій “.

У законі також уточнено порядок організації і проведення конкурсу на адміністративні посади в Спеціалізованій прокуратурі.

Як повідомлялося, глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський висловив стурбованість змінами, які Верховній Раді пропонують внести до закону “Про прокуратуру”. За його словами, зміни загрожують незалежності прокуратури шляхом “надання зайвої дискреційного влади генеральному прокурору”.

У той же час, за його словами, відповідно до зобов’язань України, важливо не затягувати з введенням в 2016 році ефективної системи декларування доходів та наголосив на важливості початку роботи Нацагентства з питань запобігання корупції.

16 лютого Верховна Рада прийняла закон про прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в першому читанні.

У той же день Я.Томбінскій розкритикував прийняті Верховною Радою закони, а саме “Про електронні декларації”, “Про прокуратуру”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua